Kapela

Členové

veronika-plskova martin-velech jiri-kozelsky petr-jabornik vaclav-novacek
Veronika Plšková Martin Velech Jiří Kozelský Hledáme basáka! Václav Nováček

Historie

Kapela Andragona hrajicí melodický metal se začala pod svým názvem prezentovat od prosince 2011. Andragona vznikla z bezejmenné formace, jejíž historie spadá do roku 2008 – 2009.

Kapelu založil kytarista Jiří Kozelský alias Kozel, který spolu se zpěvačkou Veronikou Plškovou (v letech dávno minulých působící např. v Kühnově dětském sboru, Bambini di Praga aj.) hledali další muzikanty pro založení melodické metalové kapely. Během let 2009 a 2010 kapela (ne)funguje ve složení:
Kytary: Martin Velech, Jiří Kozelský, Zpěv: Veronika Plšková, Bicí: Pavel Koníček.
Během této doby se kapela nedostala na pódium, převážně kvůli problémům s basovou sekcí, kde se na tomto postu vystřídali 3 basáci. V tomto období se hrají převážně starší věci z bývalého Kozlova projektu.

Po dlouhém hledání a střídání mistrů basu se formace k prosinci 2010 ustálila do podoby:
Kytary: Martin Velech, Jiří Kozelský, Basa: Petr Jaborník, Zpěvy: Veronika Plšková, Bicí: Pavel Koníček.
V této sestavě se kapela vydává na cestu ke slávě….:-)

Kapela začíná aktivně koncertovat v roce 2012. Repertoár tvoří vlastní tvorba převážně rychlých melodických písní, s důrazem na výraznou zpěvovou linku.

V prosinci 2013 Andragona zakončuje svou "počáteční" etapu - pomyslný úsvit - debutovým EP "End Of The Prophesied Dawn", se kterým vyráží na malou sérii jarních koncertů v rámci své mini-promotour. Ihned po jejím skončení se kapela vrhá na tvorbu materiálu pro svoji dlouhohrající desku. V současnosti se již její fragmenty rýsují čím dál jasněji a máte se určitě na co těšit!